Varicella & Alice Uçurumun Ötesinde / Alice Beyond the Abyss
Summary
Baleyle Yatıp Kalkan İki Kız Kardeşin Öyküsü: Varicella & "Öteki"lerin Kimliklerini Bulduğu Merkez: Alice Uçurumun Ötesinde / Alice Beyond the Abyss
Start: Tue 31st May 2016 at 22:00
End: Tue 31st May 2016 at 23:45

Varicella

 

Norveç , Danimarka, İsveç, Rusya / Norway, Denmark , Sweden , Russia, 2015, 25'

Yönetmen / Director: Victor Kossakovsky

7 yaşındaki Polina ve 13 yaşındaki ablası Nastia baleyle yatıp kalkan iki kız kardeş. İkisi de buz gibi soğuk St. Petersburg’daki Boris Eifman Dance Academy’de bale eğitimi alıyorlar. Filmin çekildiği sırada notlarının açıklanmasını bekliyorlar, acaba gelecek yıl okula devam etmek için yeterli olan notu alabilecekler mi? Nastia, bu süreç içinde kız kardeşine büyük bir şefkatle destek oluyor ve yol gösteriyor ama aynı zamanda akademinin öğrencilerden yüksek beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Bazen sakin bazen sıcak, canlı ve neşeli sahnelerle şekillenmiş bir film.

 

Seven-year-old Polina and her 13-year-old sister Nastia live and breathe ballet. Both of them are studying at the Boris Eifman Dance Academy in frigid Saint Petersburg. They’re currently awaiting their grades to find out if they’ve done well enough to be promoted to the next year, with Nastia lovingly guiding her little sister through the process. But in the meantime, Nastia also has to deal with the high demands that the academy places on its students. The gorgeously styled shots are sometimes calm, even clinical, and sometimes warm, lively and funny.

 

Alice Uçurumun Ötesinde / Alice Beyond the Abyss

 

Meksika / Mexico, 2015, 65’

Yönetmen / Director: Abril Schmucler

Meksiko’daki Multiforo Cultural Alicia, sürekli olarak asiliği, sorgulamayı ve direnişi tetikleyen bir merkezdir. Öyle ki en sonunda kendi kendini yöneten bir organizasyon haline gelir. “Ana akım”dan aykırı olanların kendini bulduğu bir yerdir Multiforo Cultural Alicia.

 

Multiforo Cultural Alicia is a space that constantly seeks to trigger rebellion, questioning, resistance, reflection and finally generate a self-managed organization at Mexico City. It is the place where the "others" not within the market culture mainstream, fit in.

 

NOT: Lüften kapıda KweekWeek mobil uygulamanızdaki biletinizi gösteriniz -bilet alım işleminizden sonra, biletlerinize uygulamadaki "Tickets" sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz-. Mobil uygulaması olmayan katılımcılarımızın email adreslerine gönderilen PDF biletlerinin çıktısını almaları gerekmektedir.

Please show your tickets via your KweekWeek app -you'll automatically receive it on the tickets section-. If youdon't have the app, please print out your PDF ticket that sent to your email.