Ladyboy & Avrupa Kalesi / Fortress Europe
Summary
Tayland'da Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı Geçiren Bir Kadının Hikâyesi: Ladyboy & Avrupa'da Geçen Çetin Bir Yolculuk: Avrupa Kalesi / Fortress Europe
Start: Sun 29th May 2016 at 19:00
End: Sun 29th May 2016 at 21:00

Ladyboy

 

İsveç / Sweden, 2015, 8’

Yönetmenler / Directors: Claes Lundin, David Sandberg

Ladyboy, Tayland’da cinsiyet değişimi ameliyatı geçiren bir kadının hayatının en zor kararıyla yüzleşmesini anlatan deneysel bir kısa film. Aşkının peşinden Kanada’ya mı gitmeli yoksa Bangkok’da kalıp fuhuş yaparak ailesine bakmaya devam mı etmeli? Dışardan bakan birinin tahmin edebileceğinden çok daha zor bir karar.

 

Ladyboy is an experimental short about a woman in Thailand who has undergone gender realignment and now faces the toughest decision of her life. Should she move to Canada for love or stay in Bangkok and carry on providing for her family via prostitution? It's a far more difficult choice than any outsider might ever imagine.

 

Avrupa Kalesi / Fortress Europe

 

Slovenya / Slovenia, 2000, 80’

Yönetmen / Director: Želimir Žilnik

Bu belgesel-drama, Macaristan ve Slovenya ile Hırvatistan’la Macaristan arasında kalan güneydoğu Avrupa Schengen bölgesinde çekildi. Ana hikaye bir Rus ailenin etrafında geçiyor; Svetlana Triete’de arkadaşlarıyla birlikte yaşıyor ve kızı Katja’nın gelmesini bekliyordur. Katja’ya yolculuğunda babası, Svetlana’nın eski kocası, Artjom eşlik edecektir. Yolculuk sırasında bazı sorunlar yaşanır ve bu baba kız kendilerini tamamen yabancı bir ülkede, batıya olan yolculuklarının legal olmasını sağlayan tüm evraklarından yoksun bir halde bulurlar.

 

This docu-drama was shot in bordering regions between Hungary and Slovenia, Croatia and Hungary in the south-eastern bordering region within the Schengen zone. The central plot spins around a Russian family: Svetlana lives in Trieste with her friends and is waiting for her daughter Katja’s arrival. Katja is escorted by Svetlana’s former husband (Katja’s father) Artjom. During the travel the two have problems, they find themselves in a foreign country without documents that would make the rest of their journey to the West legal.

 

NOT: Lüften kapıda KweekWeek mobil uygulamanızdaki biletinizi gösteriniz -bilet alım işleminizden sonra, biletlerinize uygulamadaki "Tickets" sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz-. Mobil uygulaması olmayan katılımcılarımızın email adreslerine gönderilen PDF biletlerinin çıktısını almaları gerekmektedir.

Please show your tickets via your KweekWeek app -you'll automatically receive it on the tickets section-. If youdon't have the app, please print out your PDF ticket that sent to your email.