Küçük Öncüler / Little Pioneers & Cardiopolitika
Summary
Žilnik'ten toplumdan dışlanan çocukları odağına alan bir film: Küçük Öncüler / Little Pioneers & Putin Rusya'sında bir kalp cerrahının zorlu mücadelesi: Cardiopolitika
Start: Sat 28th May 2016 at 17:00
End: Sat 28th May 2016 at 19:00

Küçük Öncüler / Little Pioneers

Yugoslavya / Yugoslavia, 1968, 18’

Yönetmen / Director: Želimir Žilnik

Toplum tarafından dışlanan çocuklar kendi başlarının çaresine bakmak için kanunu çiğneyerek hırsızlık yaparlar. Onları asla dinlemeyen ve sevmeyen aileleri ile sürekli tartışırlar. Bu hikayeye tezat olarak ünlü bir aktör olan Gula (Dragoljub Milosavljevic) tarafından sunulan mutlu ve tasasız çocukları gösteren bir TV programını izleriz.


Socially neglected children, taking care of themselves, they dare go stealing and break the law. They argue with parents who neither understand them nor do they have feelings for them. As a counterpoint to this story we see a TV show where a popular actor-entertainer Gula (Dragoljub Milosavljevic) addresses happy and care-free children.

 

Cardiopolitika

Rusya / Russia, 2014, 65’

Yönetmen / Director: Svetlana Strelnikova

Hayatı boyunca 15 binden fazla açık kalp ameliyatı yapan kalp cerrahı Sergey Sukhanov, bir doktorun herhangi bir partiye üye olmaması gerektiğini düşünüyordur. Hayali, Ural Dağlarında modern bir kardiyoloji merkezi kurmaktır. Ancak bu rüyanın bir bedeli vardır: yetkilileri Perm bölgesinin kendine ait bir kardiyovasküler merkezine ihtiyacı olduğuna ikna etmesine ve inşaatın başlaması için gerekli olan fonları bu iş için tahsis etmesine rağmen inşaatın tamamlanma tarihi sürekli ertelenmektedir.

A doctor should not be a member of any party, believes heart surgeon Sergey Sukhanov, who has performed more than 15,000 open heart surgeries. His life dream is to build a modern cardiology center in the Urals. But that dream comes at a price: although he manages to convince the authorities that the Perm region needs its own cardiovascular centre and to allocate substantial funds to start the construction, the completion deadline is constantly postponed.

 

NOT: Lüften kapıda KweekWeek mobil uygulamanızdaki biletinizi gösteriniz -bilet alım işleminizden sonra, biletlerinize uygulamadaki "Tickets" sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz-. Mobil uygulaması olmayan katılımcılarımızın email adreslerine gönderilen PDF biletlerinin çıktısını almaları gerekmektedir.

Please show your tickets via your KweekWeek app -you'll automatically receive it on the tickets section-. If youdon't have the app, please print out your PDF ticket that sent to your email.