Komşudan Mektuplar / Next Door Letters & Ben Chut Wutty / I am Chut Wutty
Summary
Kimlikler üzerine bir kısa animasyon: Komşudan Mektuplar / Next Door Letters & Sansürle boğuşan çarpıcı bir Kamboçya yapımı: Ben Chut Wutty / I am Chut Wutty
Start: Tue 31st May 2016 at 20:00
End: Tue 31st May 2016 at 22:00

Komşudan Mektuplar / Next Door Letters

 

İsveç / Sweden, 2011, 14'

Yönetmen / Director: Sascha Fülscher

 

Lilja ve Sandra melitta’ya bir eşek şakası yapmaya karar verirler. O’na hayali bir erkeğin kaleminden aşk mektupları yollamaya başlarlar. Lilja mektubua cevap alınca gizlice cevap verir. Basit bir şaka Lilja’nın bundan sonraki hayatı için bir dönüm noktası olacaktır. Komşudan Mektuplar, kimlikle oyun üzerine yapılmış gerçek hikayeye dayanan bir kısa animasyon filmi.

Lilja and Sandra decide to play Melitta a prank. They send her a love letter signed with an invented name – a boy’s. When Lilja receives a letter in return, she begins a secret correspondence. What started off as a practical joke turns into a crucial turning point in Lilja’s life. Next Door Letters is an animated short film based on a true story about playing with identity.

 

Ben Chut Wutty / I am Chut Wutty

 

Kamboçya, Birleşik Krallık / Cambodia, United Kingdom, 2015, 54’

Yönetmenler / Directors: Fran Lambrick, Vanessa de Smet

 

Ormanların yok edilmesiyle insanların hayatlarının mahvolduğu Kampoçya’da, Prey Lang ormanı protestolarını düzenleyen ağın başındaki karizmatik çevre aktivisti Chut Wutty, “Önce beni hedef almazlar sandım” diyordu. Ancak ordu geldiğinde Wutty kendini yerde ve namlulunun ucunda bulur ama ağın desteği ile hemen kurtulur. Wutty hne kadar sarsılsa da yıkımı durdurmak için direnmeye devam etti. Bundan beş ay sonra Wutty, dağların içinde yer alan tomruk alanında vurularak öldürüldü. Sonrasında bu cinayetin ardında kim var ve onsuz devam edebilir miyiz sorularıyla baş başayız.

NOT: Filmin gösteriminden sonra Kuzey Ormanları Savunması (KOS) aktivistlerinin katılımıyla bir Forum düzenlenecektir.

 

"At first, I didn't expect they would target me"—Chut Wutty is a quiet, charismatic environmental activist, coordinating a network of protestors in Prey Lang forest, Cambodia, where deforestation destroys people's livelihoods. But when the military arrive, Wutty is thrown to the ground at gun point. Immediately he is rescued by the network. Wutty is shaken but keeps going, determined to stop the destruction. Five months later, at a logging site in the mountains Wutty is stopped and shot dead. In the aftermath, we ask, who is behind the killing, and can the network fight for the forest without him?

NOTE: Following the screening, a Forum will be conducted with the participation of the North Forest Defence (KOS) activists.

 

NOT: Lüften kapıda KweekWeek mobil uygulamanızdaki biletinizi gösteriniz -bilet alım işleminizden sonra, biletlerinize uygulamadaki "Tickets" sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz-. Mobil uygulaması olmayan katılımcılarımızın email adreslerine gönderilen PDF biletlerinin çıktısını almaları gerekmektedir.

Please show your tickets via your KweekWeek app -you'll automatically receive it on the tickets section-. If youdon't have the app, please print out your PDF ticket that sent to your email.