İşçi Dansçılar / Working Dancers & Momentum
Summary
Ulusal Modern Dans Topluluğu Üyelerinin Öyküsü: İşçi Dansçılar / Working Dancers & Finlandiya'dan Bir Kısa Belgesel: Momentum
Start: Wed 1st June 2016 at 16:00
End: Wed 1st June 2016 at 18:00

İşçi Dansçılar / Working Dancers

 

Arjantin, Yunanistan / Argentina, Greece, 2015, 76’

Yönetmen / Director: Constantina Bousboura, Julia M. Heimann

Buenos Aires’te bir gurup dansçı kolektif liderliğin altında bir Ulusal Modern Dans Topluluğu’nu kurarlar. Bu film, dört yetenekli dansçının, Ernesto, Bettina, Victoria ve Pablo’nun, altı yıllık hikayesidir. Filmde, bu dört dansçının hayatını, provalarını, yaptıkları performansları ve kulis anlarını izliyoruz. Dansçı, birey ve toplumun bir üyesi olarak bizlerle hayallerini, rüyalarını paylaşıyorlar. Onların en büyük rüyası olan Ulusal Dans Yasası ile ilgili düşüncelerine tanık oluyoruz. Muhteşem koreografiler, halk şarkıları ve Latin Amerika’nın orijinal modern müziği eşliğinde dansın hayata dönüşmesini izliyoruz.

 

In Buenos Aires a group of acclaimed dancers create the first Contemporary National Company of Dance under their collective leadership. This is the story of four talented dancers, Ernesto, Bettina, Victoria and Pablo, along six years of their journey. We follow their lives, we attend their rehearsals and performances in the emblematic building of the National Library, along with their premiere and backstage in the historical National Theatre of Cervantes. They expose their dreams as dancers, individuals and members of our society, as we observe the fulfilment of their biggest dream: the demand of a National Dance Law. Amazing choreographies, beautiful folklore songs and original Latin-American contemporary music reveal the beauty of dance becoming life.

 

Momentum

 

Finlandiya / Finland, 2015, 16’

Yönetmen / Director: Anna Antsalo

Finlandiya’da yaşayan kalbi kırık küçük bir çocuk zamanının başlamasını bekliyordur. Çok büyük bir kalp ameliyat olması gerekiyordur. Çocuğun ailesi endişe içinde hastane koridorlarında dolanıyorlardır. Çocuğun kalbi ameliyat sırasırda durur. Le locle, İsviçre’nin saat endüstrisinin kalbidir. Köyün dar sokaklarında saatler için gerekli önemli parçalarla birlikte bugünlerde insan vücudu parçaları ve kalp pilleri de dolaşmaktadır. Köy büyük bir üretim bandı gibidir ve adeta zaman makinesi gibi görünür. Burada parçalar şekillenirken işçilerin elleri zamanı durdurur ve başlatır.

 

In Finland, a small child is waiting for his time to begin. His heart is broken. A major heart surgery is expected. There is a fight against time. The boys parents are wandering in the corridors of the hospital. The heart is stopped during the surgery operation. Le Locle, a village in Switzerland acts as the heart of watch industry. Narrow streets of the village carry vital parts to watches and nowdays also into human bodies, for example pacemakers. Village is formed as a big factory line and appears as a time-twisting machine. There pieces are refined and workers hands turns the time on and off.

 

NOT: Lüften kapıda KweekWeek mobil uygulamanızdaki biletinizi gösteriniz -bilet alım işleminizden sonra, biletlerinize uygulamadaki "Tickets" sekmesi üzerinden ulaşabilirsiniz-. Mobil uygulaması olmayan katılımcılarımızın email adreslerine gönderilen PDF biletlerinin çıktısını almaları gerekmektedir.

Please show your tickets via your KweekWeek app -you'll automatically receive it on the tickets section-. If youdon't have the app, please print out your PDF ticket that sent to your email.